قابلیت جنجالی در ویندوز

قابلیت جنجالی در ویندوز Recall

قابلیت جنجالی در ویندوز ؛ مایکروسافت با Recall، جست‌وجو و مرور خاطرات را برای کاربران ویندوز ممکن می‌کند.

مهم‌ترین رونمایی بیلد امسال، قابلیت هوش مصنوعی Recall است که فقط در لپ‌تاپ‌های ویندوزی مجهزبه تراشه‌های جدید اسنپدراگون ایکس الیت دردسترس است.

مایکروسافت تاکید کرده ریکال کاملا به‌صورت محلی در خود دستگاه اجرا می‌شود و کاربران می‌توانند هر زمان که بخواهند، اجرای آن را متوقف کنند، محتوای ضبط‌شده را پاک کنند یا اجازه‌ی ردیابی برخی اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌های خاص را به آن ندهند.

مایکروسافت برای حل دردسرهای سرچ ویندوز از ابزار هوش مصنوعی Recall برای ثبت و یادآوری تمام کارهایی که در پی‌سی انجام می‌دهید، رونمایی کرد.

قابلیت جنجالی در ویندوز

مایکروسافت در رویداد بیلد ۲۰۲۴ ابزار جدیدی به‌نام Recall را برای ویندوز ۱۱ معرفی کرد که تمام کارهایی را که در کامپیوتر خود انجام می‌دهید، به‌خاطر می‌سپارد و امکان جستجو و بازیابی آن‌ها را به شما می‌دهد.

درواقع، تمام کارهایی که در کامپیوتر انجام می‌دهید، روی تایم‌لاینی به نمایش درمی‌آید و می‌توانید در بین آن‌ها جستجو کنید. همچنین می‌توانید به‌لطف قابلیت Live Caption که مکالمات را رونویسی و حتی ترجمه می‌کند، در بین جلسات آنلاین و ویدیوهای ذخیره‌شده در پی‌سی جستجو کنید.

برای مثال، اگر لباس آبی را در پینترست جستجو کرده باشید و بعد از چند روز بخواهید دوباره به نتایج جستجویتان سر بزنید، کافی است به تایم‌لاین Recall بگویید «لباس آبی» تا تمام جستجوهای مرتبط اخیر شما را نمایش دهد. ریکال همچنین می‌تواند تنها با فرامین صوتی به‌سرعت بین ایمیل‌ها، اسناد، چت‌ها یا حتی اسلایدهای پاورپوینت جستجو کند.

اگر احساس می‌کنید چنین قابلیتی برایتان آشنا است، تنها نیستید؛ مایکروسافت پیش‌تر در ویندوز ۱۰ ابزاری به‌نام TimeLine را با قابلیتی مشابه اما عملکردی محدودتر، عرضه اما بعد در سال ۲۰۲۱ متوقف کرد. برنامه‌ی مشابهی نیز به‌نام Rewind برای مک‌های مجهز به تراشه سری M دردسترس است که مانند Recall، تمام کارهایی را که انجام می‌دهید، ثبت می‌کند، به تمام جلسات آنلاین شما گوش می‌دهد و برای یادآوری آن‌ها، چت‌باتی را در اختیارتان قرار می‌دهد. اما Recall برخلاف اپلیکیشن مک، به‌صورت بومی در بستر ویندوز پیاده‌سازی شده است.

البته Recall فقط در «پی‌سی‌های کوپایلت پلاس» مجهز‌به تراشه‌های جدید اسنپدراگون ایکس الیت دردسترس خواهد بود، چراکه این ابزار به واحد پردازش عصبی قدرتمندی نیاز دارد که در تراشه‌های قدیمی‌تر موجود نیست.

مایکروسافت به کاربران اطمینان داده که تمام اطلاعات مورداستفاده‌ی Recall به‌صورت امن در خود دستگاه ذخیره می‌شود. کاربران می‌توانند هر زمان که بخواهند، اجرای این ابزار را متوقف کنند، محتوای ضبط‌شده را پاک کنند یا اجازه‌ی ردیابی برخی اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌های خاص را به آن ندهند.

دیدگاه شما
رایان کلیک بلاگ
رایان کلیک بلاگ
استفاده از مطالب بلاگ برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام رایان کلیک بلاگ و لینک به منبع بلامانع است.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.